|  Giriş Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle 
 
   
Tüm Haberler

  

 

Bıçak: 930 merkeze insan hakkı standardı ölçüm cihazı koyduk
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Doç. Dr. Vahit Bıçak, yeni kurdukları sistemle Türkiye'de artık insan hakkı ihlalinin kapalı kalamayacağını söyledi.
Devamı>>


İnsan Hakları Başkanlığı göz dolduruyor
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Sayın Vahit Bıçak'ın dün gazetenize yansıyan '930 merkeze insan hakkı standardı ölçüm cihazı koyduk' açıklaması Türkiye'de güzel şeylerin de gerçekleştiğini gösteriyor.
Devamı>>


'Terör özgürlükleri kısıtlayamayacak"™
Vahit Bıçak, aynı noktaya dikkat çekerek, "Terörün istediği, özgürlüklerin kısıtlanmasıdır. Bu, terörün istediği sonucu elde etmesi olur. Bizim bu yönde bir kaygımız yok." diye konuştu. Bıçak, insan hakları yönündeki açılımların devam edeceğinin altını çizdi.

Devamı>>


Başbakanlık her ay insan hakları raporu hazırlayacak
İnsan Hakları Başkanı Doç. Dr. Vahit Bıçak, il ve ilçelerde bulunan insan hakları kurullarının bu yolla daha etkin ve verimli bir hale dönüştürülmesini amaçladıklarını söyledi.
Devamı>>


'Biz de insanız"™ diyen polis İnsan Hakları"™na başvurdu
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Vahit Bıçak, kendilerine ve insan hakları il kurullarına çok sayıda başvuru yapıldığına dikkat çekerek, şikayetlerin titiz bir şekilde incelendiğini ve ilgili kurum ve kuruluşlarla irtibata geçildiğini söyledi. Bıçak, vatandaşların her türlü ihlali kendilerine iletmelerini istedi.
Devamı>>


İnsan hakları kurulları sivilleşiyor
Başbakanlık bünyesindeki İnsan Hakları Başkanlığı"™nın başına Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi"™nde görev yapan ceza hukukçusu Doç. Dr. Vahit Bıçak"™ı getiren hükümet, başkanlığın işleyişini de yeniden düzenliyor. Ayrıca 81 il ve 849 ilçede kurulan insan hakları kurulları da gözden geçirilecek.
Devamı>>


Başbakanlık İnsan Hakları: Mağdurlar bize başvursun
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Vahit Bıçak, insan hakları ile ilgili mağdur olduğunu düşünen veya hakkı ihlal edilen herkesin kendilerine şikayet başvurusu yapabileceklerini belirtti.
Devamı>>


'2004 insan haklarını uygulama yılı olacak"™
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı görevine kısa bir süre önce atanan Doç. Dr. Bıçak, "İnsan hakları konusunda uluslararası standartları yakalayıp, Türkiye"™yi dışarıya, özellikle Balkanlar ve Orta Asya gibi ülkelere insan hakları konusunda bilgi transferi yapan bir ülke yapmayı hedefliyoruz." dedi.
Devamı>>


Türk Ceza Kanunu"™nu yenileme çalışmaları yine tartışma çıkardı
Ceza hukukçusu Doç. Dr. Vahit Bıçak da 146. maddede yer alan 'cebir"™ kavramının suçun oluşup oluşmadığının tespiti açısından belirleyici bir unsur olduğuna işaret etti. Bıçak, yapılan değişikliğin 141, 142 ve 163"™üncü maddelerin kaldırılmasıyla suç olmaktan çıkarılan fiillerin yeniden suç kapsamına sokulması tehlikesini beraberinde getireceğini kaydetti.
Devamı>>


'AİHM kararları AB sürecinde belirleyici olacak"™
1999"™da Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi (AİHM)"™nde çalışan Yard. Doç. Dr. Vahit Bıçak, AİHM"™nin ifade özgürlüğü ile ilgili kararlarının AB sürecinde Türkiye aleyhine delil olarak kullanılacağını söyledi....


Devamı>>


ESAM"™dan hukuk dersleri
İfade özgürlüğü kapsamında ülkemizde temel hak ve özgürlükleri koruyan kurumsal yapılardaki eksikliklere değinen Doç. Dr. Vahit Bıçak ise, demokratik bir toplumda ifade özgürlüğünün, devlet kademelerinde, derneklerde, vakıflarda, siyasi partilerde, şirketlerde veya herhangi bir yönetim ilişkisinde emredebilme kabiliyetine sahip kişilerin veya kamu makamlarının hoşuna gidecek şeyleri söylemek zorunda olmama durumunu ifade ettiğini söyledi.
Devamı>>


İnsan hakları ihlaline müsaade edilmeyecek
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Doç. Dr. Vahit Bıçak, Türkiye'de artık insan hakları ihlallerinin olmaması için gereken kanun ve kuralların çıkartıldığını belirterek, "Türkiye'de insan hakları ihlaline asla müsaade edilmeyecek" dedi...
Devamı>>


Geri | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 | İleri

Aşırı Cezalandırma Eğilimi | 3436 Okunma
 Prof.Dr. Vahit BIÇAK
  » Üye Girişi
Kullanıcı adı  :
Şifre  :
Şifremi Unuttum | Üye Kaydı

  » Yayınlanmış Kitaplar
  » Ziyaretçi Defteri
Hakan
Güzel bir içeriğe sahip, emeğe geçenlere başarılar dileğiyle......
Bünyamin Coşkun
Sevgili Vahit Hocam; bir türlü biraraya gelemedik, bari sayfana gözatayım dedim. Her fırsatta takip etmeye çalışıp, eserlerini ve proglam...
Dursun Kaya
hocam siteniz mükemmel üstü çok güzel olmuş,Cenabı allah başarılarınızın devamını nasip etsin selamlar ...
zafer yıldız
Başarılarınızın devamını dilerim... ...
bager çakmak
sayın hocam; yazılarınızı elimden geldiğince takip ediyorum.Türkiyeniin demokratik gelişimine yazılarınızla oldukça büyük katkılar sağlıy...
hessam
merheba vahit bey ben iranda yasiorum ve tehran uni da hukuk okhiyorum sizi taniyorum ve chok chok seviyorum bana email send edin.ben sizi...
Dr. Özcan Güngör
Degerli Hocam, Sizinle tanışmış olmaktan son derece mutlu oldum.ABD'de bu kadar kısa surede güzel ilişkiler kurmak ve geliştirmek de her hu...
yurtsever tamtekin
hocam umarım iyisinizdir gerçi güzel haberlerinizi alıyoruz her şey gönlünüzce olsun ...
  » Anketler
Ceza Genel Hukuku final sınav yöntemi hangisi olmalı?
konu anlatımı
olay çözümü
boşluk doldurma
doğru yanlış
çoktan seçmeli test
hepsinden karışık
farketmez

Sonuçlari Göster
Geçmiş Anketler
  » Bilgilendirme

Bıçak Hukuk Bürosu Web Sitesi Yenilendi!
15.12.2011 11:26:00

Bıçak Hukuk Bürosu Web Sitesi Yenilendi!

www.bicakhukuk.com

...
Yeni tasarımı ile...
21.02.2008 01:32:00

Yeni tasarımı ile vahitbicak.com yayın hayatına devam etmektedir....

  » İstatistikler
Toplam Üye: 484
Toplam Tıklama: 314,716
Toplam Ziyaretçi: 256,520
Toplam Fotoğraf: 50
Toplam Etkinlik: 2
Toplam Yorum: 17
Deftere Yazilan Mesaj: 90
Toplam Haber Sayisi: 537
Online Üye: 0
Online Ziyaretçi: 3
  » Facebook


VahitBicak.Com Prof. Dr. Vahit BIÇAK 'ın kişisel web sitesidir. Bu web sitesinde yer alan
çalışmaların, yazıların, makalelerin her hakkı saklıdır. Ancak kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Her Hakkı Mahfuzdur
© 2008 - vbicak@vahitbicak.com