|  Giriş Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle 
 
   
Tüm Haberler

  

 

214 kişi hakkını aramak için başvurdu
Bıçak, toplantıda yaptığı konuşmada, Türkiye'nin önündeki büyük hedefin, insan hakları uygulamalarının çağdaş dünya standartlarının ötesinde gerçekleşmesini sağlamak olduğunu belirtti.
Devamı>>


İşkence yapan polis nasıl sorgulanıyor?
Bıçak, "Polis Akademisi öğrencilerinde insan hakları bilinci ve empati duygusu geliştirilmesi amacıyla insan hakları ihlalinden dolayı yargılanan polislerin yargılama kasetlerinin izlettirilmesi taktiği" adını verdiği yöntemi, Polis Akademisi Güvenlik Bilimleri Fakültesi'nde uyguladı.
Devamı>>


Unutmayın! Siz de sanık olabilirsiniz
Polis Akademisi Öğretim Üyesi Doç. Dr. Vahit Bıçak, polislerde işkenceye karşı bilincin geliştirilmesi için işkenceden yargılanan polislerin yargılama görüntülerini Polis Akademisi öğrencilerine izlettiriyor.
Devamı>>


İfade odalarına kamera
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Vahit Bıçak, dün gazete ve televizyonların Ankara temsilcileri ile yaptığı toplantıda, il ve ilçe insan hakları kurullarının yeniden yapılandırıldığını belirtti.
Devamı>>


Ev ödevimiz insan hakları
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Vahit Bıçak, insan hakları konusunda il ve ilçe kurullarına yapılan başvuruların çok az olduğunu, bu kurullarına fonksiyonel hale getirilmesi gerektiğini belirtti. İnsan hakları sorununun devlet ile milletin birlikte hareket etmesiyle çözülebileceğini belirten Bıçak, bu kurullara duyulan güven eksikliğinin ve yeterince bilgi sahibi olmamanın getirdiği bir sonuç olarak az başvurulduğunu kaydetti.
Devamı>>


İnsan hakları seminerinde ABD'ye eleştiri
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Doç. Dr. Vahit Bıçak, kurul üyelerinin bu tepkilerini gereksiz ve yersiz olduğunu kaydederken, "Artık global bir dünyada yaşıyoruz. Biz sadece ABD ile değil Danimarka, İngiltere ve Avrupa Konseyi ile de ortak projeler hazırlıyoruz. Bu tür projelere mali destek sağlayan ülkelere teşekkür etmek yerine, kınamak bana göre çok yanlış" dedi.
Devamı>>


Başarılı demokrasinin yolu ifade özgürlüğünden geçer
Polis Akademisi öğretim üyesi Doç. Dr. Vahit Bıçak da, ifade özgürlüğünün yasal boyutuna değindi. Türkiye'de yılda ceza muhakemesi işlemi yapılan kişi sayısının 1.5 ile 2 milyon arasında değiştiğini, insanların hayatlarında 2 defa suçlu olma riski taşıdığını kaydeden Bıçak, "Türkiye 1987 yılından itibaren bireysel başvuru hakkını kullanmaya başladı. Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi bu yıldan itibaren Türkiye'den gelen yoğun başvuru ile adeta istila edilmiş durumda. Mahkeme kurulduğundan bu yana toplam 88 defa ifade özgürlüğü konusunda karar vermiş. 41 ülkeyi kapsayan bu 88 davadan 21'i Türkiye ile ilgili. Mahkemenin bu kararları bizim için önem taşıyor" dedi.
Devamı>>


Gül, Bıçak'ı kabul etti
Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Başbakanlık'a bağlı İnsan Hakları Başkanlığı'nın yeni başkanı Vahit Bıçak'ı kabul etti.
Devamı>>


Vatandaş Emniyet'ten şikayetçi
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı'nın başlattığı çalışma çerçevesinde il ve ilçe insan hakları kurullarına Ocak ayında insan hakları iddiasıyla 76 başvurunun yapıldığı belirlendi. Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Vahit Bıçak, düzenlediği basın toplantısıyla Ocak ayındaki insan hakları ihlali yapıldığı iddiasıyla yapılan başvuruları değerlendirdi.
Devamı>>


TCK tasarısı masaya yatırıldı
Avrupa Birliği üyesi ülkeler ile sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerinin de katıldığı toplantının açılışında konuşan Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Vahit Bıçak, 590 maddeden oluşan TCK'nın 1926 yılından beri yürürlükte bulunduğunu belirtti.
Devamı>>


'Reform yapmak yetmez uygulanması da gerekir'
İnsan Hakları Başkanı Doç. Dr. Vahit Bıçak da, her il ve ilçede kurullar oluşturduklarını anlattı. Bu kurullar hakkında bilgi veren Bıçak, her kurulda bir başvuru ve danışma masası oluşturulduğunu ve bu kurulların, vatandaşların başvuru ve şikayetlerini değerlendirdiğini belirtti.
Devamı>>


Gül: Bizim rapor talebimiz olmadı
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Vahit Bıçak'ın iki gün önce yaptığı açıklamayı, kendisinin talebi üzerine yaptığını belirten Gül, "Gördüğüm kadarıyla bunlar, egzersiz olabilir, entellektüel çalışma olabilir. Bize de gelmiş bir çalışma yok" dedi.
Devamı>>


Geri | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 | İleri

Aşırı Cezalandırma Eğilimi | 3436 Okunma
 Prof.Dr. Vahit BIÇAK
  » Üye Girişi
Kullanıcı adı  :
Şifre  :
Şifremi Unuttum | Üye Kaydı

  » Yayınlanmış Kitaplar
  » Ziyaretçi Defteri
Hakan
Güzel bir içeriğe sahip, emeğe geçenlere başarılar dileğiyle......
Bünyamin Coşkun
Sevgili Vahit Hocam; bir türlü biraraya gelemedik, bari sayfana gözatayım dedim. Her fırsatta takip etmeye çalışıp, eserlerini ve proglam...
Dursun Kaya
hocam siteniz mükemmel üstü çok güzel olmuş,Cenabı allah başarılarınızın devamını nasip etsin selamlar ...
zafer yıldız
Başarılarınızın devamını dilerim... ...
bager çakmak
sayın hocam; yazılarınızı elimden geldiğince takip ediyorum.Türkiyeniin demokratik gelişimine yazılarınızla oldukça büyük katkılar sağlıy...
hessam
merheba vahit bey ben iranda yasiorum ve tehran uni da hukuk okhiyorum sizi taniyorum ve chok chok seviyorum bana email send edin.ben sizi...
Dr. Özcan Güngör
Degerli Hocam, Sizinle tanışmış olmaktan son derece mutlu oldum.ABD'de bu kadar kısa surede güzel ilişkiler kurmak ve geliştirmek de her hu...
yurtsever tamtekin
hocam umarım iyisinizdir gerçi güzel haberlerinizi alıyoruz her şey gönlünüzce olsun ...
  » Anketler
Ceza Genel Hukuku final sınav yöntemi hangisi olmalı?
konu anlatımı
olay çözümü
boşluk doldurma
doğru yanlış
çoktan seçmeli test
hepsinden karışık
farketmez

Sonuçlari Göster
Geçmiş Anketler
  » Bilgilendirme

Bıçak Hukuk Bürosu Web Sitesi Yenilendi!
15.12.2011 11:26:00

Bıçak Hukuk Bürosu Web Sitesi Yenilendi!

www.bicakhukuk.com

...
Yeni tasarımı ile...
21.02.2008 01:32:00

Yeni tasarımı ile vahitbicak.com yayın hayatına devam etmektedir....

  » İstatistikler
Toplam Üye: 484
Toplam Tıklama: 314,745
Toplam Ziyaretçi: 256,549
Toplam Fotoğraf: 50
Toplam Etkinlik: 2
Toplam Yorum: 17
Deftere Yazilan Mesaj: 90
Toplam Haber Sayisi: 537
Online Üye: 0
Online Ziyaretçi: 1
  » Facebook


VahitBicak.Com Prof. Dr. Vahit BIÇAK 'ın kişisel web sitesidir. Bu web sitesinde yer alan
çalışmaların, yazıların, makalelerin her hakkı saklıdır. Ancak kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Her Hakkı Mahfuzdur
© 2008 - vbicak@vahitbicak.com