|  Giriş Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle 
 
   
Tüm Haberler

  

 

'İşkenceye müsaade etmeyeceğiz'
Toplantıya İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu ve İnsan Hakları Başkanı Vahit Bıçak'ın yanısıra Danışma Kurulu'nun üyeleri katıldı.
Devamı>>


İşkence masaya yatırılıyor
İnsan Hakları Danışma Kurulu'nun sabahki açılışında, İnsan Hakları Başkanı Doç. Dr. Vahit Bıçak, Danışma Kurulu Başkanı Prof. Dr. İbrahim Kaboğlu ve İçişleri Bakanı Abdulkadir Aksu konuşacak.
Devamı>>


İnsan Hakları Ulusal Kurumu geliyor
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Doç. Dr. Vahit Bıçak, Başkanlığın, İnsan Hakları Ulusal Kurumu adı altında yeniden yapılandırılacağını, buna ilişkin projenin tamamlandığını söyledi. İnsan Hakları Başkanlığı'ndaki mevcut kurumsal yapının ihtiyacı karşılamadığını dile getiren Bıçak, yapılan reformist atılımların kurumsal yapı ile de desteklenmesi gerektiğini ifade etti. Bıçak, başkanlık bünyesinde 8 kurul bulunduğunu ve bunun da insan haklarının iyi korunduğu anlamına gelmediğini ifade ederek, "Bunu net olarak ifade edebiliriz: Bu yapı artık bugünün ihtiyacını karşılamıyor" dedi. Bıçak, yapının daha fonksiyonel hale getirilebilmesi için bir proje geliştirdiklerini söyledi.
Devamı>>


'İnsan haklarında örnek ülkeyiz'
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Doç. Dr. Vahit Bıçak, "Bazı ülkeler insan hakları konusunda bizi örnek alıyor. Çalışmalarımızı takip ediyor. Biz de tecrübelerimizi onlara aktarıyoruz" dedi.
Devamı>>


İnsan hakları kurulları sivil katılımcı bulamıyor
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Doç. Dr. Vahit Bıçak, il ve ilçe insan hakları kurullarının kuruluş, görev ve çalışma esasları hakkındaki yönetmeliğin değiştirilmesiyle kurullardaki kamu ağırlığının sivil toplum kuruluşlarına geçtiğini, ancak bu kurullara davet edecek sivil toplum kuruluşu bulmakta güçlük çektiklerini söyledi.
Devamı>>


Hedefimiz, insan haklarında Dünya Standartlarını Aşmak
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Bıçak, "Ülkemizin önündeki büyük hedef, insan hakları uygulamalarının çağdaş dünya standartlarının ötesinde gerçekleşmesinin sağlanmasıdır" dedi.
Devamı>>


İşkenceden şikayetçiyiz
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Vahit Bıçak, Ocak ayı rakamlarına göre insan hakları ihlali konusunda en çok şikayet edilen ilin Ankara olduğunu belirterek, "Şikayet konuları arasında birinci sırada işkence ve kötü muamele var" dedi. "İnsan Hakları Kurulları 6. Yuvarlak Masa Toplantısı" için Antalya'da bulunan Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Vahit Bıçak, insan hakları ihlalleri konusundaki şikayetlerin Ocak 2004'ten itibaren sayısal veriler halinde kamuoyuna açıklandığını bildirdi.
Devamı>>


'İnsan haklarının kaynak sorununu gündemime aldım'
Türkiye'ye gelen AB Komisyonu Genişleme Direktörü Pierre Mirel, Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Vahit Bıçak ile görüştü. Basına kapalı yapılan görüşmede Bıçak'tan faaliyetleri ile ilgili bilgi alan Mirel, başkanlığın performansından memnun olduklarını söyledi. Sonbaharda açıklanacak İlerleme Raporu'nda yeralacak konularla ilgili de bilgi veren Mirel, İlerleme Raporu'nda İnsan Hakları Başkanlığı'nın faaliyetleri ve performansı ile ilgili olumlu ifadelerin yeralacağını söyledi. Mirel'in, Başkanlığın bütçe ve eleman imkanlarıyla ilgili soruları üzerine Bıçak yeterli bütçe imkanlarının olmadığını anlattı.
Devamı>>


İnsan hakları paraya takıldı
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Bıçak, "Gazete alacak paramız dahi yok. Günlük gazeteleri yeterince takip edip, insan hakları ihlallerini tespit edemiyoruz." dedi.
Devamı>>


'İnsan hakları için yapılacak çok şey var'
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Bıçak, yasal değişikliklere rağmen örgütlenme özgürlüğü konusunda sivil topluma yeterince hareket alanı sağlanmadığını belirterek, "Değişiklikler devrim niteliği taşıyor, ancak yapılacak çok şey var" dedi.
Devamı>>


'İnsan hakları kurulları ihlalleri ortaya çıkaracak'
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Vahit Bıçak, "İnsan Hakları Kurulları, insan hakları ihlallerinde sadece haberdar edilen değil, aynı zamanda ihlalleri ortaya çıkarabilen, birimler olacaklar" dedi.
Devamı>>


İnsan hakları ihlalleri halka açıklanacak
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Vahit Bıçak, "son yıllarda, Türkiye'nin insan hakları konusunda önüne koyduğu hedefe ulaşma yolunda önemli mesafeler alındı" dedi. Bıçak, Aksular Otel'de düzenlenen, İnsan Hakları İl ve İlçe Kurulları Trabzon Bölge Yuvarlak Masa Toplantısı'nın açılışında yaptığı konuşmada, Türkiye'nin önünde büyük bir hedef bulunduğunu belirterek, "Bu, insan hakları standartları konusunda, çağdaş uygarlık düzeyine ulaşma hedefidir. Bu hedef, ülkemizin insan hakları standartlarının yükselmesini ve uygulanmasını, hayata geçirilmesini gerekli kılmaktadır" dedi. Son yıllarda bu hedefe ulaşma yolunda önemli mesafeler alındığını ve mevzuatta geniş çaplı değişiklikler yapıldığını ifade eden Bıçak, uygulamanın önemine dikkati çekerek, "Bu da büyük bir zihniyet değişimini gerekli kılıyor" diye konuştu. Bıçak, kamu hizmetlerinin saydam yürütülmesinin, hizmetlerde kaliteyi artıracağına da inandıklarını kaydederek, "İnsan hakları ihlal iddiaları verilerini aylık raporlarla kamuoyunun bilgisine sunacağız" dedi.
Devamı>>


Geri | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 | İleri

Aşırı Cezalandırma Eğilimi | 3436 Okunma
 Prof.Dr. Vahit BIÇAK
  » Üye Girişi
Kullanıcı adı  :
Şifre  :
Şifremi Unuttum | Üye Kaydı

  » Yayınlanmış Kitaplar
  » Ziyaretçi Defteri
Hakan
Güzel bir içeriğe sahip, emeğe geçenlere başarılar dileğiyle......
Bünyamin Coşkun
Sevgili Vahit Hocam; bir türlü biraraya gelemedik, bari sayfana gözatayım dedim. Her fırsatta takip etmeye çalışıp, eserlerini ve proglam...
Dursun Kaya
hocam siteniz mükemmel üstü çok güzel olmuş,Cenabı allah başarılarınızın devamını nasip etsin selamlar ...
zafer yıldız
Başarılarınızın devamını dilerim... ...
bager çakmak
sayın hocam; yazılarınızı elimden geldiğince takip ediyorum.Türkiyeniin demokratik gelişimine yazılarınızla oldukça büyük katkılar sağlıy...
hessam
merheba vahit bey ben iranda yasiorum ve tehran uni da hukuk okhiyorum sizi taniyorum ve chok chok seviyorum bana email send edin.ben sizi...
Dr. Özcan Güngör
Degerli Hocam, Sizinle tanışmış olmaktan son derece mutlu oldum.ABD'de bu kadar kısa surede güzel ilişkiler kurmak ve geliştirmek de her hu...
yurtsever tamtekin
hocam umarım iyisinizdir gerçi güzel haberlerinizi alıyoruz her şey gönlünüzce olsun ...
  » Anketler
Ceza Genel Hukuku final sınav yöntemi hangisi olmalı?
konu anlatımı
olay çözümü
boşluk doldurma
doğru yanlış
çoktan seçmeli test
hepsinden karışık
farketmez

Sonuçlari Göster
Geçmiş Anketler
  » Bilgilendirme

Bıçak Hukuk Bürosu Web Sitesi Yenilendi!
15.12.2011 11:26:00

Bıçak Hukuk Bürosu Web Sitesi Yenilendi!

www.bicakhukuk.com

...
Yeni tasarımı ile...
21.02.2008 01:32:00

Yeni tasarımı ile vahitbicak.com yayın hayatına devam etmektedir....

  » İstatistikler
Toplam Üye: 484
Toplam Tıklama: 314,727
Toplam Ziyaretçi: 256,531
Toplam Fotoğraf: 50
Toplam Etkinlik: 2
Toplam Yorum: 17
Deftere Yazilan Mesaj: 90
Toplam Haber Sayisi: 537
Online Üye: 0
Online Ziyaretçi: 3
  » Facebook


VahitBicak.Com Prof. Dr. Vahit BIÇAK 'ın kişisel web sitesidir. Bu web sitesinde yer alan
çalışmaların, yazıların, makalelerin her hakkı saklıdır. Ancak kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Her Hakkı Mahfuzdur
© 2008 - vbicak@vahitbicak.com