|  Giriş Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle 
 
   
Tüm Haberler

  

 

Polis de 'insan hakları' dedi
Mevzuat uyarınca kumanya verilmesi gereken polislere, 8 saat görev yapmalarına karşın yemek verilmedi...Dilekçeyi değerlendiren Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Vahit Bıçak, İçişleri Bakanlığı'na uyarı yazısı gönderdi.
Devamı>>


Maçın rövanşı mı?
BAŞBAKANLIK İnsan Hakları Başkanlığı, Trabzon'daki olayları incelemeye aldı. Başkan Vahit Bıçak, "Devletin farklı görüşleri ifade edenlere gerekli özgür ortamı sağlaması gerektiğini" söyledi. Bıçak, şöyle konuştu: "Farklı fikirler şiddete başvurulmadan konuşulmalı. Bizi inciten, şoke eden düşüncelerin açıklanmasına da saygı göstermemiz gerekiyor. Müdahalenin kamudan veya özel kişilerden gelmesi arasında fark yok. Sevmediğimiz görüşlere tolerans göstermeyi öğrenmeliyiz."

Devamı>>


'Devletin yatak odasında işi ne?'
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Doç. Dr. Vahit Bıçak, zinanın cezalandırılmasına karşı çıkarak, "Devlet yataktan elini çeksin" dedi.
Devamı>>


'Zanlıyla görüşmeler delildir'
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Bıçak, "Dinlenen kişinin ilişkide olduğu kişiler için ayrı izin alınmasına gerek yoktur. İlişkide olan kişi zaten işin içindedir" dedi.
Devamı>>


Başbakanlığa 'beni kurtarın' çağrısı
Başbakanlık, boşanmasının ardından çocukları elinden alınarak geneleve düşen ve zorla uyuşturucuya alıştırılan S.Ç.'nin dramına el attı. Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı'na mektup yazan Ç.'nin "Beni kurtarın, özgürlüğümü istiyorum" çağrısı üzerine Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Vahit Bıçak müfettişleri harekete geçirdi ve inceleme başlattı.
Devamı>>


Gardiyanlar da insan hakları peşine düştü!
İnsan Hakları Başkanı Vahit Bıçak, gardiyanların "Çok kötü koşullarda çalışıyoruz. Mesai saatlerimiz uzun. Hayatımız tehlikede olduğu gibi insanca çalışma olanağı çok az" şikayeti üzerine çalışma başlattı. Bu kapsamda Adalet Bakanlığı'yla koordinasyon sağlanarak gardiyanların çalışma şartları belirlenecek.

Devamı>>


2004 yılında insan hakları ihlali iddiaları
Doç. Dr. Bıçak, düzenlediği basın toplantısında 2004 yılı insan hakları ihlal iddiaları istatistik verilerini açıkladı. Bıçak, 81 il ve 850 ilçede insan hakları kurullarının oluşturulduğunu ifade ederek, bu yıl ilk kez yapılan insan hakları ihlal iddialarına ilişkin sayısal verilerin kamuoyuna açıklandığını kaydetti.
Devamı>>


Anadolu değil Türkiye kardeşliği
KİMLER KATILDI?: Başbakanlık"™taki toplantıya aydınlar adına İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Gencay Gürsoy, yazar Adalet Ağaoğlu, gazeteci-yazarlar Ali Bayramoğlu, Ahmet Hakan Coşkun, Oral Çalışlar, Mustafa Karaalioğlu, Nuray Mert, İstanbul Barosu eski Başkanı Yücel Sayman, Yılmaz Ensaroğlu, Osman Kavala, Tayfun Mater ve Hakan Tahmaz katıldı. Hükümet tarafında ise, Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Devlet Bakanı Beşir Atalay, Tarım Bakanı Mehdi Eker, TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış, milletvekilleri Ömer Çelik, Hüseyin Besli, İhsan Arslan, Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer, Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Hasan Fendoğlu, Başbakanlık İnsan Hakları Kurulu Başkanı Vahit Bıçak, Başbakan danışmanları Nabi Avcı, Yalçın Akdoğan ve Akif Beki yer aldılar.

Devamı>>


Rapor skandalı
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı Başkanı Doç. Dr. Vahit Bıçak, raporun kendilerine ait bir rapor olmadığını ve Başbakanlığı bağlamayacağını söyledi.
Devamı>>


Başbakanlık'a Ziyaret
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Vahit Bıçak, merkezi New York"™ta bulunan Yahova Şahitleri Dünya Genel Merkezi"™nin temsilcisi Jim Andrick"™i kabul etti.
Devamı>>


Karımı kaçırdılar ne olur bulun
BAŞBAKANLIK"™A yapılan bir başvuru, bürokratların gözlerini yaşarttı. Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Vahit Bıçak"™a dilekçeyle başvuran bir vatandaş, 'Karımı kaçırdılar. Savcı ilgilenmiyor. Yalvarırım karımı canlı olarak evine teslim edin"™ dedi. İnsan Hakları Başkanlığı dilekçeyi işleme aldı. Adı ve adresi Başbakanlık"™ta saklı çaresiz kocanın mektubu şöyle:
Devamı>>


'İnsan hakları zor iş'
BAŞBAKANLIK İnsan Hakları Başkanlığı'nın adı, "İnsan Hakları Ulusal Kurumu" olarak değiştiriliyor. Başkan Vahit Bıçak, "bağımsız olamamaktan" yakındı ve şöyle devam etti: "Almamız gerekenin çok üstünde risk alıyoruz."

Devamı>>


Geri | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 | İleri

Aşırı Cezalandırma Eğilimi | 3436 Okunma
 Prof.Dr. Vahit BIÇAK
  » Üye Girişi
Kullanıcı adı  :
Şifre  :
Şifremi Unuttum | Üye Kaydı

  » Yayınlanmış Kitaplar
  » Ziyaretçi Defteri
Hakan
Güzel bir içeriğe sahip, emeğe geçenlere başarılar dileğiyle......
Bünyamin Coşkun
Sevgili Vahit Hocam; bir türlü biraraya gelemedik, bari sayfana gözatayım dedim. Her fırsatta takip etmeye çalışıp, eserlerini ve proglam...
Dursun Kaya
hocam siteniz mükemmel üstü çok güzel olmuş,Cenabı allah başarılarınızın devamını nasip etsin selamlar ...
zafer yıldız
Başarılarınızın devamını dilerim... ...
bager çakmak
sayın hocam; yazılarınızı elimden geldiğince takip ediyorum.Türkiyeniin demokratik gelişimine yazılarınızla oldukça büyük katkılar sağlıy...
hessam
merheba vahit bey ben iranda yasiorum ve tehran uni da hukuk okhiyorum sizi taniyorum ve chok chok seviyorum bana email send edin.ben sizi...
Dr. Özcan Güngör
Degerli Hocam, Sizinle tanışmış olmaktan son derece mutlu oldum.ABD'de bu kadar kısa surede güzel ilişkiler kurmak ve geliştirmek de her hu...
yurtsever tamtekin
hocam umarım iyisinizdir gerçi güzel haberlerinizi alıyoruz her şey gönlünüzce olsun ...
  » Anketler
Ceza Genel Hukuku final sınav yöntemi hangisi olmalı?
konu anlatımı
olay çözümü
boşluk doldurma
doğru yanlış
çoktan seçmeli test
hepsinden karışık
farketmez

Sonuçlari Göster
Geçmiş Anketler
  » Bilgilendirme

Bıçak Hukuk Bürosu Web Sitesi Yenilendi!
15.12.2011 11:26:00

Bıçak Hukuk Bürosu Web Sitesi Yenilendi!

www.bicakhukuk.com

...
Yeni tasarımı ile...
21.02.2008 01:32:00

Yeni tasarımı ile vahitbicak.com yayın hayatına devam etmektedir....

  » İstatistikler
Toplam Üye: 484
Toplam Tıklama: 314,729
Toplam Ziyaretçi: 256,533
Toplam Fotoğraf: 50
Toplam Etkinlik: 2
Toplam Yorum: 17
Deftere Yazilan Mesaj: 90
Toplam Haber Sayisi: 537
Online Üye: 0
Online Ziyaretçi: 3
  » Facebook


VahitBicak.Com Prof. Dr. Vahit BIÇAK 'ın kişisel web sitesidir. Bu web sitesinde yer alan
çalışmaların, yazıların, makalelerin her hakkı saklıdır. Ancak kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Her Hakkı Mahfuzdur
© 2008 - vbicak@vahitbicak.com