|  Giriş Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle 
 
   
Tüm Haberler

  

 

Ankara Busy with Polemics on Amnesty for PKK Leader
There are numerous references in the Bill to various laws, said Associate Professor Vahit Bicak, "Laws kept in a labyrinth eventually become open to interpretation."
Devamı>>


'CTA may Tarnish Turkey's Record in Europe'
Prime Ministry Human Rights Council (HRC) former Chair Associate Professor Vahit Bicak said the new Counter-Terrorism Act (CTA) will land Turkey in difficulty.
Devamı>>


'Ministry's Permission Authorization Annulled'
Criminal lawyer Associate Professor and Prime Ministry Human Rights former Chairman Dr. Vahit Bicak, said the condition of getting permission from the Ministry of Justice in order to open a case for the article 301 is a procedural rule; the ministry has no longer such an authorization according to the new code.
Devamı>>


Keeping Individual 'Track Records' Becomes Legal
Prime Ministry Human Rights Investigation Commission former Chairman Assistant Professor Vahit Bicak says the draft brings important guarantees but stipulates these guarantees are revoked by derogations of unclear scope.
Devamı>>


Ayak uyduramadık
Aynı uygulamaya İzmir"de şahit olan Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Vahit Bıçak, "İnsan haklarını korurken insan hakkı mağduru olabiliyoruz" diyor.
Devamı>>


AİHM'e göre ifade özgürlüğü
Vahit Bıçak tarafından hazırlanan çalışmada, kuruluşundan 2001 yılı sonuna kadar ifade özgürlüğü ile ilgili vermiş olduğu tüm kararlar gözden geçirilerek bu konuda Avrupa İnsan Hakları Mahkemesinin temel yaklaşımı ortaya konulmaya çalışılıyor.
Devamı>>


Yurdum insanı hakkını arıyor
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Doç. Dr. Vahit Bıçak, başvuru sayısındaki artışın insan hakları ihlallerinin çoğalması şeklinde yorumlanmaması gerektiğini söylüyor. Hiç başvuru almayan kurullar olduğunu hatırlatarak, insan hakları kurullarının kendilerini daha fazla tanıtarak vatandaşlar arasında hak arama bilincinin gelişmesine katkıda bulunması gerektiğini belirtiyor. Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı şu anki yapısıyla ihtiyacı karşılamıyor. BM"™nin 1992"™de kabul ettiği Paris Prensipleri"™nin öngördüğü idari ve mali bağımsızlıktan mahrum olduğunu vurgulayan Bıçak, kurumun insan haklarını koruma ve geliştirme birimlerinin istenen özelliklere kavuşamadığını belirterek, kurumun isminden "Başbakanlık" ibaresinin çıkması gerektiğini söylüyor.
Devamı>>


Emniyet'te umut yok!
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Vahit Bıçak, il ve ilçe insan hakları kurullarına şubat ayı içinde 64 kişinin 118 ayrı hak ihlali başvurusunda bulunduğunu açıkladı.
Devamı>>


AİHM Başkanı ders verecek
24 Nisan'da Ankara'ya gelecek olan Wildhaber Anayasa Mahkemesi'nin 38. yıldönümü etkinliklerine katılıyor.Polis Akademisi'nden Yard. Doç. Dr. Vahit Bıçak da "AİHM ve Kararlarının Türk Hukukunun Gelişimine Katkıları" konusunda bir konuşma yapacak.
Devamı>>


Türmen'e AKP vetosu
Geri alınan listede Türmen'le birlikte İstanbul Kültür Üniversitesi Hukuk Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Durmuş Tezcan ve Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Vahit Bıçak'ın isimleri yer almaktaydı.
Devamı>>


'Sanal'dı, gerçek oldu
3 saat süren toplantıya, Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Devlet Bakanı Beşir Atalay, Tarım Bakanı Mehdi Eker, TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış, milletvekilleri Ömer Çelik, Hüseyin Besli, İhsan Arslan, Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer, Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Vahit Bıçak, Başbakanlık danışmanları Hasan Fendoğlu, Nabi Avcı, Yalçın Akdoğan ve Akif Beki katıldı.
Devamı>>


Elkatmış da heyette
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın aydınlarla yapacağı görüşmedeki heyetinde, TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış ile Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Vahit Bıçak da yer alacak.
Devamı>>


Geri | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 | İleri

Aşırı Cezalandırma Eğilimi | 3436 Okunma
 Prof.Dr. Vahit BIÇAK
  » Üye Girişi
Kullanıcı adı  :
Şifre  :
Şifremi Unuttum | Üye Kaydı

  » Yayınlanmış Kitaplar
  » Ziyaretçi Defteri
Hakan
Güzel bir içeriğe sahip, emeğe geçenlere başarılar dileğiyle......
Bünyamin Coşkun
Sevgili Vahit Hocam; bir türlü biraraya gelemedik, bari sayfana gözatayım dedim. Her fırsatta takip etmeye çalışıp, eserlerini ve proglam...
Dursun Kaya
hocam siteniz mükemmel üstü çok güzel olmuş,Cenabı allah başarılarınızın devamını nasip etsin selamlar ...
zafer yıldız
Başarılarınızın devamını dilerim... ...
bager çakmak
sayın hocam; yazılarınızı elimden geldiğince takip ediyorum.Türkiyeniin demokratik gelişimine yazılarınızla oldukça büyük katkılar sağlıy...
hessam
merheba vahit bey ben iranda yasiorum ve tehran uni da hukuk okhiyorum sizi taniyorum ve chok chok seviyorum bana email send edin.ben sizi...
Dr. Özcan Güngör
Degerli Hocam, Sizinle tanışmış olmaktan son derece mutlu oldum.ABD'de bu kadar kısa surede güzel ilişkiler kurmak ve geliştirmek de her hu...
yurtsever tamtekin
hocam umarım iyisinizdir gerçi güzel haberlerinizi alıyoruz her şey gönlünüzce olsun ...
  » Anketler
Ceza Genel Hukuku final sınav yöntemi hangisi olmalı?
konu anlatımı
olay çözümü
boşluk doldurma
doğru yanlış
çoktan seçmeli test
hepsinden karışık
farketmez

Sonuçlari Göster
Geçmiş Anketler
  » Bilgilendirme

Bıçak Hukuk Bürosu Web Sitesi Yenilendi!
15.12.2011 11:26:00

Bıçak Hukuk Bürosu Web Sitesi Yenilendi!

www.bicakhukuk.com

...
Yeni tasarımı ile...
21.02.2008 01:32:00

Yeni tasarımı ile vahitbicak.com yayın hayatına devam etmektedir....

  » İstatistikler
Toplam Üye: 484
Toplam Tıklama: 314,759
Toplam Ziyaretçi: 256,563
Toplam Fotoğraf: 50
Toplam Etkinlik: 2
Toplam Yorum: 17
Deftere Yazilan Mesaj: 90
Toplam Haber Sayisi: 537
Online Üye: 0
Online Ziyaretçi: 1
  » Facebook


VahitBicak.Com Prof. Dr. Vahit BIÇAK 'ın kişisel web sitesidir. Bu web sitesinde yer alan
çalışmaların, yazıların, makalelerin her hakkı saklıdır. Ancak kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Her Hakkı Mahfuzdur
© 2008 - vbicak@vahitbicak.com