|  Giriş Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle 
 
   
Tüm Haberler

  

 

Gül: Bu raporlar kıskançlık ürünü
Vahit Bıçak, Başbakanlığa ait insan hakları biriminin başkanıdır. Yurtdışındayken bana raporlarla ilgili soru gelince, ona 'Açıklama yap ve bu raporların bize ait olmadığını söyle' dedim. O da benim direktifim doğrultusunda açıklama yapmıştır.
Devamı>>


Sorguya Avrupa makyajı
Bıçak ise, ifade alma sırasında sanığın iki riskle karşılaşabileceğini açıkladı: "Bunlardan biri kötü muamele, ikincisi ise sanığın soruşturma konusu suçla irtibatlandırılacak şekilde tahrif edilmesidir." Bıçak, ifadenin elektronik kayıt altına alınmasının şeffaflığı artıracağını da ifade etti.
Devamı>>


Karakola kamera kahvede seminer
Bıçak, temel insan hakları konusunda bilinçlendirme amacıyla 5 dakikalık filmler hazırlandığını ve televizyonlarda yayımlanacağını söyledi.
Devamı>>


'Sivil toplum'a özgürlük
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Vahit Bıçak: Derneklerle ilgili çok sayıda değişiklik yapıldı, ancak örgütlenme özgürlüğü konusunda sivil topluma yeterince hareket alanı sağlanamadı
Devamı>>


Bıçak: Amacımız en az hak ihlali
Başbakanlık İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Vahit Bıçak, insan hakları standartlarını yükseltmek için büyük çaba gösterildiğini söyledi. İnsan haklarıyla ilgili düzenlenen bir toplantıya katılmak üzere dün Bursa'ya giden Bıçak, Nilüfer Polis Merkezi'nde incelemelerde bulundu.
Devamı>>


JİTEM'den JİHİDEM'e...
Muhtarların ziyaret ettiği Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Doç. Dr. Vahit Bıçak da, Türkiye'nin insan hakları ihlalleri nedeniyle 2003'te AİHM'e 28 trilyon lira ödediğini bildirdi.
Devamı>>


Jandarmamız görev başında!
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Vahit Bıçak'a gönderdiğini belirten Tanrıkulu, "Gelecek yanıta göre 'görevi kötüye kullanma' suçu iddiasıyla askeri ve adli personel hakkında suç duyurusunda bulunacağız" dedi.
Devamı>>


İnsan hakları için aylık endeks
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Doç. Dr. Vahit Bıçak, AB Komisyonu ve AB Konseyi'yle birlikte ortak yürüttükleri projenin insan hakları konusunda bilinç artırmayı amaçladığını açıkladı.
Devamı>>


Enflasyon endeksi gibi insan hakları endeksi
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Doç. Dr. Vahit Bıçak, insan haklarıyla ilgili çalışmaların şeffaflaşması açısından 2004 yılından itibaren il ve ilçe insan hakları kurullarına yapılan başvuruları, aylık raporlar halinde açıklayacaklarını söyledi. Doç.Dr. Bıçak, ``Aylık raporlarda yer alan bilgileri rakamsal değerlere dönüştürdükten sonra aylık enflasyon rakamları gibi aylık insan hakları faaliyet raporu açıklayacağız'' diye konuştu.
Devamı>>


Başbakanlık'tan uyum reçetesi
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Doç. Dr. Vahit Bıçak, uyum yasalarının hayata geçirilmesiyle ilgili çalışmaları yürüten bürokratları,
"Çıkarılacak yönetmelik ve genelgelerin içeriği, kanunun ruhuna uygun olmalı" diye uyardı. Başkanlığı ve AB Reform İzleme Grubu'nun çalışmaları hakkında bilgi veren Bıçak, yedi uyum yasasında getirilen yenilikleri karşılamak için 10 yönetmeliğin çıkması gerektiğini, bunlardan üçünün çıktığını söyledi.
Devamı>>


AB uygulama komisyonu: Bürokrasi hantal
Toplantı öncesinde İnsan Hakları Başkanlığı'na atanan Vahit Bıçak'ı kabul eden Dışişleri Bakanı Gül, "İnsan hakları Türkiye'de sürekli sıcak tutulacak. Bir aksaklık olursa anında müdahale edilecek" dedi.
Devamı>>


TCK translated into English
Upon a request by the British Embassy in Ankara, the new Turkish Penal Code (TCK), which came into force in June 2005, has been translated into English by law expert Dr. Vahit Bıçak and British lawyer Edward Grieves.
Devamı>>


Geri | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 | İleri

Aşırı Cezalandırma Eğilimi | 3436 Okunma
 Prof.Dr. Vahit BIÇAK
  » Üye Girişi
Kullanıcı adı  :
Şifre  :
Şifremi Unuttum | Üye Kaydı

  » Yayınlanmış Kitaplar
  » Ziyaretçi Defteri
Hakan
Güzel bir içeriğe sahip, emeğe geçenlere başarılar dileğiyle......
Bünyamin Coşkun
Sevgili Vahit Hocam; bir türlü biraraya gelemedik, bari sayfana gözatayım dedim. Her fırsatta takip etmeye çalışıp, eserlerini ve proglam...
Dursun Kaya
hocam siteniz mükemmel üstü çok güzel olmuş,Cenabı allah başarılarınızın devamını nasip etsin selamlar ...
zafer yıldız
Başarılarınızın devamını dilerim... ...
bager çakmak
sayın hocam; yazılarınızı elimden geldiğince takip ediyorum.Türkiyeniin demokratik gelişimine yazılarınızla oldukça büyük katkılar sağlıy...
hessam
merheba vahit bey ben iranda yasiorum ve tehran uni da hukuk okhiyorum sizi taniyorum ve chok chok seviyorum bana email send edin.ben sizi...
Dr. Özcan Güngör
Degerli Hocam, Sizinle tanışmış olmaktan son derece mutlu oldum.ABD'de bu kadar kısa surede güzel ilişkiler kurmak ve geliştirmek de her hu...
yurtsever tamtekin
hocam umarım iyisinizdir gerçi güzel haberlerinizi alıyoruz her şey gönlünüzce olsun ...
  » Anketler
Ceza Genel Hukuku final sınav yöntemi hangisi olmalı?
konu anlatımı
olay çözümü
boşluk doldurma
doğru yanlış
çoktan seçmeli test
hepsinden karışık
farketmez

Sonuçlari Göster
Geçmiş Anketler
  » Bilgilendirme

Bıçak Hukuk Bürosu Web Sitesi Yenilendi!
15.12.2011 11:26:00

Bıçak Hukuk Bürosu Web Sitesi Yenilendi!

www.bicakhukuk.com

...
Yeni tasarımı ile...
21.02.2008 01:32:00

Yeni tasarımı ile vahitbicak.com yayın hayatına devam etmektedir....

  » İstatistikler
Toplam Üye: 484
Toplam Tıklama: 314,734
Toplam Ziyaretçi: 256,538
Toplam Fotoğraf: 50
Toplam Etkinlik: 2
Toplam Yorum: 17
Deftere Yazilan Mesaj: 90
Toplam Haber Sayisi: 537
Online Üye: 0
Online Ziyaretçi: 3
  » Facebook


VahitBicak.Com Prof. Dr. Vahit BIÇAK 'ın kişisel web sitesidir. Bu web sitesinde yer alan
çalışmaların, yazıların, makalelerin her hakkı saklıdır. Ancak kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Her Hakkı Mahfuzdur
© 2008 - vbicak@vahitbicak.com