|  Giriş Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle 
 
   
Tüm Haberler

  

 

Erdoğan, 'aydınları' kabul etti
Kabulde, İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Gencay Gürsoy, yazar Adalet Ağaoğlu, gazeteci-yazarlar Ali Bayramoğlu, Ahmet Hakan Coşkun, Oral Çalışlar, Mustafa Karaalioğlu, Nuray Mert, eski İstanbul Barosu Başkanı Yücel Sayman, Yılmaz Ensaroğlu, Osman Kavala, Tayfun Mater, Hakan Tahmaz, hükümet tarafından ise Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Devlet Bakanı Beşir Atalay, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış, milletvekilleri Ömer Çelik, Hüseyin Besli, İhsan Arslan, Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer, Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Hasan Fendoğlu, Başbakanlık İnsan Hakları Kurulu Başkanı Vahit Bıçak, Başbakan Danışmanları Nabi Avcı, Yalçın Akdoğan ve Akif Beki yer aldılar.

Devamı>>


Çiçek: Kurul 'entel' işi
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Vahit Bıçak ve ekibinin, insan haklarıyla ilgili yeni yapılanma için çalışma yaptığı belirlendi. Yeni yapı 1-2-3 Aralık 2004'te Kapadokya'daki toplantıda açıklanacak.

Devamı>>


Bıçak'ın yerine Taşkesen geldi
Vahit Bıçak'ın Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı (BİHB) görevinden ayrılmasının ardından bu göreve, İçişleri Bakanlığı Mülkiye Başmüfettişi Mustafa Taşkesen vekaleten atandı.
Devamı>>


Vahit Bıçak veda ediyor
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Bıçak, 'İnsan Hakları Ulusal Kurumu' projesinin hayata geçirilmemesi nedeniyle görevini bırakma kararı aldı.
Devamı>>


Broşürle 'hak' eğitimi
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Vahit Bıçak, işkence ve kötü muamelenin yok edilmesi için şüpheli ve sanık hakları broşürü hazırladıklarını söyledi. Bıçak, 300 bin adet bastırdıkları bu broşürlerin üçte ikisini il ve ilçe insan hakları kurullarına dağıttıklarını belirtti.
Devamı>>


Erdoğan: Kürt sorunu demokrasiyle çözülür
Tarihi görüşmeye kimler katıldı?
Başbakan'la yapılan görüşmeye imzacılardan İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Gençay Gürsoy, yazar Adalet Ağaoğlu, gazeteci-yazarlar Ali Bayramoğlu, Oral Çalışlar, Ahmet Hakan Coşkun, Mustafa Karaalioğlu, Nuray Mert, eski İstanbul Barosu Başkanı Yücel Sayman, Yılmaz Ensaroğlu, Osman Kavala, Tayfun Mater ve Hakan Tahmaz katıldı. Hükümet tarafından katılan isimler ise şunlar: Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Devlet Bakanı Beşir Atalay, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış, milletvekilleri Ömer Çelik, Hüseyin Besli, İhsan Arslan, Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer, Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Hasan Fendoğlu, Başbakanlık İnsan Hakları Kurulu Başkanı Vahit Bıçak, Başbakan danışmanları Nabi Avcı, Yalçın Akdoğan ve Başbakanlık Sözcüsü Akif Beki.
Devamı>>


MİT: PKK'yı izledik
MİT'in Diyarbakır'dan aldığı 'topyekŞ»n izleme' izni tartışılıyor. Barolar tepkili. Doç. Bıçak yasayı eleştirdi. MİT: PKK'yı izlemiştik, izin sınırlıydı.
Devamı>>


Misyonerlik için demokratik açılım
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı, misyonerliği din, kanaat ve düşünce özgürlüğü çerçevesinde ele alarak, 'insanları kandırmama' kriterini koydu. Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı Başkanı Vahit Bıçak, 18 Mart Üniversitesi'ndeki 'Türk Dünyası'nda Misyonerlik' sempozyumunda 'AİHM kararlarında ifade özgürlüğü' başlıklı bir tebliğ sundu.
Devamı>>


İnsan hakları bilançosu
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Vahit Bıçak, dün düzenlediği basın toplantında 2004 yılında aldıkları şikayetlere ilişkin rakamları açıkladı....Bıçak, başvuru sayısının Doğu ve Güneydoğu'daki düşüklüğünü, burada yaşayan insanların bu mekanizmayı yeterince bilmemelerine bağladı. Sistemde aksaklıklar olduğunu itiraf eden Bıçak, "Sistemin tam işleyebilmesi için zamana ihtiyaç var" dedi.
Devamı>>


İnsan haklarına yeni yapı geliyor
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı'nın hem adı hem de yapısı değişiyor. Başkan Doç. Dr. Vahit Bıçak, kurumun 'İnsan Hakları Ulusal Kurumu' adı altında yeniden yapılandırılacağını açıkladı.
Bıçak, İnsan Hakları Başkanlığı'ndaki mevcut kurumsal yapının daha fonksiyonel hale getirilmesi için bir proje geliştirdiklerini söyledi. Projenin en önemli özelliğinin idari ve mali bağımsızlık olduğuna dikkat çeken Bıçak, şunları söyledi: "İnsan Hakları Başkanlığı olarak, görevlerimizi kısıtlı imkanlarla, amatörce yapıyoruz. Mevcut yapıda bağımsızlığımız yok. Attığımız birtakım adımlar bazılarını rahatsız edebilir.
Devamı>>


Alo insan hakkı arıyorum
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Doç. Dr. Vahit Bıçak, 'Alo İnsan Hakları' projesinin ihale aşamasına geldiğini müjdeledi. Bıçak, 'Alo İnsan Hakları' projesiyle ilgili şu bilgileri verdi: "Vatandaşlar bilgi alıp şikayetini aktarmak için 930 merkezdeki danışma bürolarına başvurabiliyor, ama bunu daha kolaylaştırmak için 'web' tabanlı telefon hattı oluşturacağız. Üç haneli ya da '444' ile başlayan bir telefon numarası, ülkenin herhangi bir yerinden aranabilecek. Arayan kişi, aradığı ildeki danışma masasındaki görevli ile muhatap olacak. Bu proje ile şikayetlerin alınması ve hızla üzerine gidilmesi sağlanacak. Sisteme, internet üzerinden de başvurulabilecek. İnternetten başvuranlar, kendilerine verilecek bir şifreyle şikayetinin hangi aşamada olduğunu takip de edebilecek."
Devamı>>


Yargısız infaz iddiasına takip talimatı
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Doç. Dr. Vahit Bıçak, halen savcılık, Mülkiye müfettişleri ve TBMM İnsan Hakları Komisyonu'nca üç ayrı koldan takip edilen Kızıltepe'deki olayla ilgili, kurumlarının ne yaptığını açıkladı.
Devamı>>


Geri | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 | İleri

Aşırı Cezalandırma Eğilimi | 3436 Okunma
 Prof.Dr. Vahit BIÇAK
  » Üye Girişi
Kullanıcı adı  :
Şifre  :
Şifremi Unuttum | Üye Kaydı

  » Yayınlanmış Kitaplar
  » Ziyaretçi Defteri
Hakan
Güzel bir içeriğe sahip, emeğe geçenlere başarılar dileğiyle......
Bünyamin Coşkun
Sevgili Vahit Hocam; bir türlü biraraya gelemedik, bari sayfana gözatayım dedim. Her fırsatta takip etmeye çalışıp, eserlerini ve proglam...
Dursun Kaya
hocam siteniz mükemmel üstü çok güzel olmuş,Cenabı allah başarılarınızın devamını nasip etsin selamlar ...
zafer yıldız
Başarılarınızın devamını dilerim... ...
bager çakmak
sayın hocam; yazılarınızı elimden geldiğince takip ediyorum.Türkiyeniin demokratik gelişimine yazılarınızla oldukça büyük katkılar sağlıy...
hessam
merheba vahit bey ben iranda yasiorum ve tehran uni da hukuk okhiyorum sizi taniyorum ve chok chok seviyorum bana email send edin.ben sizi...
Dr. Özcan Güngör
Degerli Hocam, Sizinle tanışmış olmaktan son derece mutlu oldum.ABD'de bu kadar kısa surede güzel ilişkiler kurmak ve geliştirmek de her hu...
yurtsever tamtekin
hocam umarım iyisinizdir gerçi güzel haberlerinizi alıyoruz her şey gönlünüzce olsun ...
  » Anketler
Ceza Genel Hukuku final sınav yöntemi hangisi olmalı?
konu anlatımı
olay çözümü
boşluk doldurma
doğru yanlış
çoktan seçmeli test
hepsinden karışık
farketmez

Sonuçlari Göster
Geçmiş Anketler
  » Bilgilendirme

Bıçak Hukuk Bürosu Web Sitesi Yenilendi!
15.12.2011 11:26:00

Bıçak Hukuk Bürosu Web Sitesi Yenilendi!

www.bicakhukuk.com

...
Yeni tasarımı ile...
21.02.2008 01:32:00

Yeni tasarımı ile vahitbicak.com yayın hayatına devam etmektedir....

  » İstatistikler
Toplam Üye: 484
Toplam Tıklama: 314,762
Toplam Ziyaretçi: 256,566
Toplam Fotoğraf: 50
Toplam Etkinlik: 2
Toplam Yorum: 17
Deftere Yazilan Mesaj: 90
Toplam Haber Sayisi: 537
Online Üye: 0
Online Ziyaretçi: 2
  » Facebook


VahitBicak.Com Prof. Dr. Vahit BIÇAK 'ın kişisel web sitesidir. Bu web sitesinde yer alan
çalışmaların, yazıların, makalelerin her hakkı saklıdır. Ancak kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Her Hakkı Mahfuzdur
© 2008 - vbicak@vahitbicak.com