|  Giriş Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle 
 
   
Tüm Haberler

  

 

İnsan Hakları Başkanı görevinden ayrılıyor
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Doç. Dr. Vahit Bıçak, 'görev süresinin dolduğu 17 Eylül tarihinden itibaren, Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı görevinden akademik yaşama dönmek üzere kendi isteğiyle ayrılacağını"™ söyledi.
Devamı>>


Türkiye"™nin yüzde 3"™ü sanık ya da şüpheli
TÜRKİYE nüfusunun yüzde 3"™ünün sanık ya da şüpheli durumunda olduğu saptamasından yola çıkan Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı, 'Şüpheli ya da sanık hakları broşürü"™ hazırladı. Başkan Doç. Dr. Vahit Bıçak, hakları konusunda vatandaşların bilgilendirilmeye ihtiyaçları olduğunu belirterek, 'Bu ihtiyacı karşılamak, işkence ve kötü muameleyi artık Türkiye"™nin gündeminden tamamen çıkarabilmek için 300 bin broşür hazırladık"™ dedi.

Devamı>>


Tarihi 3 mesaj
HÜKÜMET Dışişleri Bakanı Abdullah Gül, Devlet Bakanı Beşir Atalay, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış, milletvekilleri Ömer Çelik, Hüseyin Besli, İhsan Arslan, Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer, Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Hasan Fendoğlu, Başbakanlık İnsan Hakları Kurulu Başkanı Vahit Bıçak, Başbakan Danışmanları Nabi Avcı, Yalçın Akdoğan ve Akif Beki.
Devamı>>


Erdoğan: Sorunların çözümü demokraside
Başbakanlık'taki kabulde, İstanbul Tabip Odası Başkanı Prof. Dr. Gencay Gürsoy, yazar Adalet Ağaoğlu, gazeteci-yazarlar Ali Bayramoğlu, Ahmet Hakan Coşkun, Oral Çalışlar, Mustafa Karaalioğlu, Nuray Mert, eski İstanbul Barosu Başkanı Yücel Sayman, Yılmaz Ensaroğlu, Osman Kavala, Tayfun Mater, Hakan Tahmaz, hükümet tarafından ise Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Devlet Bakanı Beşir Atalay, Tarım ve Köyişleri Bakanı Mehdi Eker, TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış, milletvekilleri Ömer Çelik, Hüseyin Besli, İhsan Arslan, Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer, Başbakanlık Müsteşar Yardımcısı Hasan Fendoğlu, Başbakanlık İnsan Hakları Kurulu Başkanı Vahit Bıçak, Başbakan Danışmanları Nabi Avcı, Yalçın Akdoğan ve Akif Beki yer aldılar.

Devamı>>


Başbakan Erdoğan Diyarbakır'da mesaj verecek
yapılacak görüşmede, Dışişleri Bakanı ve Başbakan Yardımcısı Abdullah Gül, Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer, TBMM İnsan Hakları Komisyonu Başkanı Mehmet Elkatmış, Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Vahit Bıçak ve Erdoğan'ın danışmanları da hazır bulunacak.

Devamı>>


Şüpheli ve sanık hakları broşürü dağıtılacak
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Vahit Bıçak, işkence ve kötü muamelenin hala Türkiye'nin gündemine gelen konulardan olduğunu belirterek, bunların ülkenin gündeminden çıkma zamanının geldiğini kaydetti.
Devamı>>


İnsan Hakları"™nın kurtardığı hayatlar
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Doç. Dr. Vahit Bıçak, dün 2004 yılı çalışmaları konusunda bilgi verdi. Doç. Bıçak"™ın açıklamalarına göre başkanlık, son dönemde ilginç 'hayat kurtarma operasyonları"™na imza attı. Başkanlık birçok başvuruyu başarıyla çözüme kavuşturdu.

Devamı>>


Bu da Türkiye'nin insan hakları raporu: İşkence ilk sırada
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Vahit Bıçak, düzenlediği basın toplantısında, 2004 yılı İnsan Hakları raporunu açıkladı.
Devamı>>


'Alo İnsan Hakları"™ hattı
BAŞBAKANLIK İnsan Hakları Başkanı Doç. Dr. Vahit Bıçak, vatandaşların insan hakları konusunda bilgi almalarını kolaylaştırmak için 'web"™ tabanlı bir telefon hattı oluşturacaklarını belirtti.
Devamı>>


'Alo insan hakları' hattı kuruluyor
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Doç. Dr. Vahit Bıçak, vatandaşın, daha sonra tespit edilecek 3 haneli ya da "444" ile başlayan bir telefon numarasını, ülkenin herhangi bir yerinden arayarak insan hakları konusundaki şikayetini yapabileceğini ya da isteğini dile getirebileceğini açıkladı.
Devamı>>


AİHM'de Türkiye'ye karşı davalar azaldı
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Vahit Bıçak da insan haklarının uluslararası sözleşmelere uygun konumda yaşama geçirilmesi amacıyla, bugüne kadar 8l il ve 850 ilçede İnsan Hakları Kurulu oluşturulduğunu kaydetti.
Devamı>>


Bedavacı polis Avrupalı sayılmıyor
Polis Akademisi öğretim üyesi Yard. Doç. Dr. Vahit Bıçak'ın bildirisinden...
Devamı>>


Geri | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 | İleri

Aşırı Cezalandırma Eğilimi | 3436 Okunma
 Prof.Dr. Vahit BIÇAK
  » Üye Girişi
Kullanıcı adı  :
Şifre  :
Şifremi Unuttum | Üye Kaydı

  » Yayınlanmış Kitaplar
  » Ziyaretçi Defteri
Hakan
Güzel bir içeriğe sahip, emeğe geçenlere başarılar dileğiyle......
Bünyamin Coşkun
Sevgili Vahit Hocam; bir türlü biraraya gelemedik, bari sayfana gözatayım dedim. Her fırsatta takip etmeye çalışıp, eserlerini ve proglam...
Dursun Kaya
hocam siteniz mükemmel üstü çok güzel olmuş,Cenabı allah başarılarınızın devamını nasip etsin selamlar ...
zafer yıldız
Başarılarınızın devamını dilerim... ...
bager çakmak
sayın hocam; yazılarınızı elimden geldiğince takip ediyorum.Türkiyeniin demokratik gelişimine yazılarınızla oldukça büyük katkılar sağlıy...
hessam
merheba vahit bey ben iranda yasiorum ve tehran uni da hukuk okhiyorum sizi taniyorum ve chok chok seviyorum bana email send edin.ben sizi...
Dr. Özcan Güngör
Degerli Hocam, Sizinle tanışmış olmaktan son derece mutlu oldum.ABD'de bu kadar kısa surede güzel ilişkiler kurmak ve geliştirmek de her hu...
yurtsever tamtekin
hocam umarım iyisinizdir gerçi güzel haberlerinizi alıyoruz her şey gönlünüzce olsun ...
  » Anketler
Ceza Genel Hukuku final sınav yöntemi hangisi olmalı?
konu anlatımı
olay çözümü
boşluk doldurma
doğru yanlış
çoktan seçmeli test
hepsinden karışık
farketmez

Sonuçlari Göster
Geçmiş Anketler
  » Bilgilendirme

Bıçak Hukuk Bürosu Web Sitesi Yenilendi!
15.12.2011 11:26:00

Bıçak Hukuk Bürosu Web Sitesi Yenilendi!

www.bicakhukuk.com

...
Yeni tasarımı ile...
21.02.2008 01:32:00

Yeni tasarımı ile vahitbicak.com yayın hayatına devam etmektedir....

  » İstatistikler
Toplam Üye: 484
Toplam Tıklama: 314,772
Toplam Ziyaretçi: 256,576
Toplam Fotoğraf: 50
Toplam Etkinlik: 2
Toplam Yorum: 17
Deftere Yazilan Mesaj: 90
Toplam Haber Sayisi: 537
Online Üye: 0
Online Ziyaretçi: 2
  » Facebook


VahitBicak.Com Prof. Dr. Vahit BIÇAK 'ın kişisel web sitesidir. Bu web sitesinde yer alan
çalışmaların, yazıların, makalelerin her hakkı saklıdır. Ancak kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Her Hakkı Mahfuzdur
© 2008 - vbicak@vahitbicak.com