|  Giriş Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle 
 
   
Tüm Haberler

  

 

Erdogan Party Asks Court to Dismiss Closure Charges
The argument isn't likely to save the party, said Vahit Bicak, a lawyer who worked as Erdogan's human-rights chief between 2003 and 2005. ``I don't think the defense is a good one,'' said Bicak. ``The court's approach to secularism is crystal clear.''
Devamı>>


"70 milyonun izlenmesi vahim"
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanlığı görevinde de bulunan Prof. Dr. Vahit Bıçak toplumun tümünün potansiyel suçlu olarak görülüp, izlenmesini "vahim" olarak nitelendiriyor.
Devamı>>


Hukuka davet
Konunun uzmanı olan hukukçularımızdan Vahit Bıçak, bu durumun Avrupa İnsan Hakları İçtihatları"™yla uyumlu olmadığını; ve bildirim yükümlülüğünün olmamasının yasalarda öngörülen şartlara uygun bir elektronik takip yapılması açısından denetimi olanaksız kıldığını vurgulamaktadır.
Devamı>>


Kretschmer:"Reformlar yeterli değil"
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı ile Avrupa Komisyonu"™nun ortaklaşa yürüttüğü, "İl ve ilçe İnsan Hakları Kurullarının Kapasitelerinin Güçlendirilmesi: Başvuru ve Danışma Masası Görevlilerinin Eğitim Projesi" nin tanıtımı için kokteyl verildi. İnsan Hakları Başkanı Doç. Dr. Vahit Bıçak, burada yaptığı konuşmada, Türkiye"™de insan haklarını korumak için her il ve ilçede kurullar oluşturduklarını anımsattı.
Devamı>>


Polis Ölçüsüz Güç Kullanamaz!
Başbakanlık İnsan Hakları Eski Başkanı ve Ceza Hukuku Öğretim Üyesi Doç.Dr. Vahit Bıçak sorularımızı yanıtladı...

Devamı>>


Bıçak Görevini Bırakıyor
İnsan Hakları Ulusal Kurumu kurulmasına dönük yasa taslağı Başbakanlık Müsteşarı Ömer Dinçer"™ e takılan Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Doç. Dr. Vahit Bıçak görevini bırakma kararı aldı.
Devamı>>


"Alo İnsan Hakları"™ Kuruluyor"
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Doç. Dr. Bıçak,"Alo İnsan Hakları 'projesini yaklaşık bir yıl önce geliştirdiklerini ve finansmanı için Avrupa Birliği"™nden destek aldıklarını söyledi. Bıçak,projeyi eylül ayında yaşama geçireceklerini belirtti.
Devamı>>


İnsan hakları karnesi: yurttaş en çok polisten şikayetçi
Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı Vahit Bıçak dün yaptığı basın toplantısında, " 2004 Yılı İnsan Hakları İhlal İddiaları İstatistiki Veriler" adlı raporu açıkladı. " Türkiye"™de insan hakları ihlali yapılmadığını söylemenin güç olduğunu" vurgulayan Bıçak, " ihlal yok demekle olmuyor. Sorunun varlığını , boyutunu ve derinliğini doğru algılamak önemli" dedi.
Devamı>>


Gaz bombaları abartıydı...
Vahit Bıçak: Konusu suç teşkil eden emrin yerine getirilmeyeceğine ilişkin Anayasa'nın amir hükmünün polis açısından bir istisnası var mıdır? Polis Vazife ve Selahiyetleri Kanunu'nun 2. maddesinin 2. fıkrasına göre cevap "hayır"'dır.
Devamı>>


Polis orantısız güç kullandı mı?
1 Mayıs kutlamaları istenmeyen manzaralarla tarihe geçti. Sendikalarla, hükümet arasında yaşanan Taksim restleşmesi Türkiye'ye pahalıya mal oldu. Yaşanan olumsuz tabloda en çok konuşulan güvenlik kuvvetlerinin kullandığı şiddet. Polis orantısız güç kullandı mı? Bu konuyu Vahit Bıçak'a sorduk...
Devamı>>


Turkish parliament approves free speech reform.
VAHIT BICAK, PROFESSOR IN LAW, SAYING: "This amendment does not change much, it is some kind of changes which only play with words. In essence, there is not much difference, the cases will continue and this article will continue to be a threat to Turkish authors and intellectual people."
Devamı>>


TBB: Yüksek yargıda boş üyeliğe seçim yapılamaması trajikomik
Açıklamada, Rıza Türmen, Durmuş Tezcan ve Vahit Bıçak isimlerinin kamuoyuna bildirilmesinden sonra özellikle adaylardan Rıza Türmen için geliştirilen, "AİHM'de dini simge olarak görülen türbanın eğitim kurumlarında yasaklanması yönünde oy kullanması ve Saadet Partisinin kapatılması davasında da kapatma yönünde oy kullanmış olması" öne çıkarılarak spekülasyonlar yapıldığı ileri sürüldü.
Devamı>>


Geri | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 | İleri

Aşırı Cezalandırma Eğilimi | 3436 Okunma
 Prof.Dr. Vahit BIÇAK
  » Üye Girişi
Kullanıcı adı  :
Şifre  :
Şifremi Unuttum | Üye Kaydı

  » Yayınlanmış Kitaplar
  » Ziyaretçi Defteri
Hakan
Güzel bir içeriğe sahip, emeğe geçenlere başarılar dileğiyle......
Bünyamin Coşkun
Sevgili Vahit Hocam; bir türlü biraraya gelemedik, bari sayfana gözatayım dedim. Her fırsatta takip etmeye çalışıp, eserlerini ve proglam...
Dursun Kaya
hocam siteniz mükemmel üstü çok güzel olmuş,Cenabı allah başarılarınızın devamını nasip etsin selamlar ...
zafer yıldız
Başarılarınızın devamını dilerim... ...
bager çakmak
sayın hocam; yazılarınızı elimden geldiğince takip ediyorum.Türkiyeniin demokratik gelişimine yazılarınızla oldukça büyük katkılar sağlıy...
hessam
merheba vahit bey ben iranda yasiorum ve tehran uni da hukuk okhiyorum sizi taniyorum ve chok chok seviyorum bana email send edin.ben sizi...
Dr. Özcan Güngör
Degerli Hocam, Sizinle tanışmış olmaktan son derece mutlu oldum.ABD'de bu kadar kısa surede güzel ilişkiler kurmak ve geliştirmek de her hu...
yurtsever tamtekin
hocam umarım iyisinizdir gerçi güzel haberlerinizi alıyoruz her şey gönlünüzce olsun ...
  » Anketler
Ceza Genel Hukuku final sınav yöntemi hangisi olmalı?
konu anlatımı
olay çözümü
boşluk doldurma
doğru yanlış
çoktan seçmeli test
hepsinden karışık
farketmez

Sonuçlari Göster
Geçmiş Anketler
  » Bilgilendirme

Bıçak Hukuk Bürosu Web Sitesi Yenilendi!
15.12.2011 11:26:00

Bıçak Hukuk Bürosu Web Sitesi Yenilendi!

www.bicakhukuk.com

...
Yeni tasarımı ile...
21.02.2008 01:32:00

Yeni tasarımı ile vahitbicak.com yayın hayatına devam etmektedir....

  » İstatistikler
Toplam Üye: 484
Toplam Tıklama: 314,736
Toplam Ziyaretçi: 256,540
Toplam Fotoğraf: 50
Toplam Etkinlik: 2
Toplam Yorum: 17
Deftere Yazilan Mesaj: 90
Toplam Haber Sayisi: 537
Online Üye: 0
Online Ziyaretçi: 3
  » Facebook


VahitBicak.Com Prof. Dr. Vahit BIÇAK 'ın kişisel web sitesidir. Bu web sitesinde yer alan
çalışmaların, yazıların, makalelerin her hakkı saklıdır. Ancak kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Her Hakkı Mahfuzdur
© 2008 - vbicak@vahitbicak.com