|  Giriş Sayfam Yap | Sık Kullanılanlara Ekle 
 
   
Tüm Haberler

  

 

\"Deliller O Zaman Gelse Ben de Birleştirirdim\"
Ceza Hukukçusu Prof. Dr. Vahit Bıçak: Danıştay sanıkları da tekrar yargılanacakları için önceki verilen cezalar kesinlik taşımıyor. Birleştirme kararında çok fazla suç söz konusu olduğu için bu durumda suçun merkezi göz önüne alınacak. Devamlılık arzeden suçlamalar söz konusu olacak ve en son suç nerede işlendiyse o mahkeme yetkili olacak. Dolayısıyla olaylar arasında kronolojik bir sıralama yapılmalı.
Devamı>>


İLESAM\'IN \'2008 BİLİM VE EDEBİYAT\" ÖDÜLLERİNİN SAHİPLERİ BELLİ OLDU
İLESAM Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Vahit Bıçak, yaptığı yazılı açıklamada, bu yıl Prof. Dr.İlber Ortaylı, Prof. Dr. Mehmet Haberal, Harid Fedai (KKTC), Emine Işınsu ve Cengiz Bektaş'ın 'Şeref Ödülü'ne, Prof. Dr. Ekmelettin İhsanoğlu ve Yavuz Bülent Bakiler'in 'Başarı Ödülü'ne',Prof. Dr. Elçin İsgenderzade (Azerbaycan) ve Prof. Dr. Sadık Tural'ın 'Türk Dünyası İlim ve Edebiyatına Hizmet Ödülü'ne, Mürteza Sulooca (Makedonya) ile Prof. Dr. Melek Özyetgin'in 'Teşvik Ödülü'ne layık görüldüğünü belirtti.
Devamı>>


Danıştay davası Ergenekon\'la birleştiriliyor
VAHİT BIÇAK:"Burada devam eden mütemadi suçlar söz konusudur. En son icra hareketinin yapıldığı yerin mahkemesinde dosyanın birleştirilmesi lazım. Dolayısıyla olaylar tarihsel sıraya konulacak."
Devamı>>


Prof. Bıçak, I. Dünya Adli Bilimler ve Spor Kongresinde...
Prof. Dr. Vahit Bıçak, I. Dünya Adli Bilimler Kongresinde "Spor Ceza Hukuku" konulu tebliğ sundu.
Devamı>>


Eser Sahiplerinin Hakları ve Korsanla Mücadele Masaya Yatırıldı
Seminerin açılışı için yaptığı konuşmada kısaca İlesam'ı tanıtan İlesam Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Vahit Bıçak, " Fikir ve Sanat Eserleri Kanununda Eser, Eser Sahibi, Eser Sahibinin Hakları" başlıklı sunumunda ise müstakil ve işleme olarak iki dala ayrılan eserin tanımını yaptı. Daha sonra kimlere eser sahibi dendiğini ve hem maddi hem de manevi haklardan oluşan eser sahibinin haklarını açıkladı.
Devamı>>


O Yanıtı Alamazsınız!
Türkiye İlim ve Edebiyat Eseri Sahipleri Meslek Birliği (İLESAM) Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Vahit Bıçak, ''Eser sahipliği ülkemizde yasalarla meslek olarak kabul edildiği halde, herhangi birisine 'Mesleğiniz ne?' diye sorduğunuzda 'eser sahibiyim' yanıtını alma ihtimaliniz hemen hemen hiç yoktur'' dedi.
Devamı>>


12 Eylül"™e tokat Avrupa"™dan
Prof. Dr. Vahit Bıçak (Eski Başbakanlık İnsan Hakları Başkanı): Karar Türkiye'de yargı bağımsızlığının yerleşmesi açısından olumlu bir gelişmedir. Yargının her üç ayağı da (iddia, savunma, yargı) hiçbir baskıya maruz kalmadan çalışabilmelidir. Bu karar, özellikle savcılara önemli bir hareket alanı sağlamıştır. İç hukuk normları AİHM kararı doğrultusunda düzenlenmelidir. Karar, benzer durumdaki savcı ve hakimler için de hak arama yolunu açmıştır.
Devamı>>


Ergenekon \"Açık Görüş\"te
Karaalioğlu'nun bu akşamki konukları İstanbul Barosu Eski Başkanı Yücel Sayman, Ceza Hukukçusu Prof. Dr. Vahit Bıçak, Star Gazetesi Ankara Temsilcisi Şamil Tayyar, Yeni Şafak Gazetesi yazarı Kürşat Bumin, Vatan Gazetesiyazarı Mehmet Tezkan.
Devamı>>


Son operasyonun adı 'Ankara manevraları"™
Prof. Vahit Bıçak: Bu konuda kanunda açık düzenlemeler var. Burada, suçun işlendiği yere bağlı olan mahkemeler bakar deniyor. Teşebbüs halinde kalmış suçlarda ise son hareket nerede yapılmışsa oranın adli makamları yetkilidir deniyor. Önemli olan nokta, son hareketin yapıldığı yerin mahkeme tarafından tespit edilmesi.
Devamı>>


Açılış Törenine Katılım
İLESAM Yönetim Kurulu Başkanı Prof. Dr. Vahit Bıçak ve Yönetim Kurulu Muhasip üyesi İslam Erdi, Kültür ve Turizm Bakanı Ertuğrul Günay ve Bayan Günay'ın davetlisi olarak 18 Ekim 2008 tarihinde saat 16.00 da Devlet Resim ve Heykel Müzesinde gerçekleştirilen Ankara Devlet Resim ve Heykel Müzesinin yeniden düzenlenen ön bahçesinin açılış törenine katıldı.
Devamı>>


Derin devlet ve arkadaşları...
Prof. Dr. Vahit Bıçak ise önemli bir konuya dikkat çekti. Türk hukukunda iddianamenin okunması oturmuş bir kuraldır diyen Prof. Dr. Bıçak "Ceza Muhakemesi Kanunu"™nda iddianamenin satır satır okunması gerekir. İddianame okunmadan okundu diye tutanağa geçirilirse bu dosya Yargıtay"™dan döner" diye uyarıda bulundu. İddianameyi hazırlayan savcıların da bu iddianameyi okuyacaklarını bilerek hazırladığını söyleyen Bıçak, "Bu kadar büyüklükte bir iddianame, yargılama sürecinde problem olmaya devam edecek" dedi.
Devamı>>


Ordu birliklerine kolluk yetkisi verilirse OHAL ülke geneline yayılır
Ceza hukukçusu ve eski Türkiye İnsan Hakları Kurulu Başkanı Prof. Dr. Vahit Bıçak, "Türkiye'de terörle mücadelede kolluğun sahip olduğu yetkiler yeterlidir. Yasal altyapıda herhangi bir sorun yoktur. Hala terör olaylarının olmasının sebebi yasalardaki eksiklikler değildir. Özgürlükleri daraltmak terörün beslendiği damarı güçlendirir.\\\\\\\" diyor.
Devamı>>


Geri | 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 21 22 23 24 25 26 27 28 29 30 31 32 33 34 35 36 37 | İleri

Aşırı Cezalandırma Eğilimi | 3436 Okunma
 Prof.Dr. Vahit BIÇAK
  » Üye Girişi
Kullanıcı adı  :
Şifre  :
Şifremi Unuttum | Üye Kaydı

  » Yayınlanmış Kitaplar
  » Ziyaretçi Defteri
Hakan
Güzel bir içeriğe sahip, emeğe geçenlere başarılar dileğiyle......
Bünyamin Coşkun
Sevgili Vahit Hocam; bir türlü biraraya gelemedik, bari sayfana gözatayım dedim. Her fırsatta takip etmeye çalışıp, eserlerini ve proglam...
Dursun Kaya
hocam siteniz mükemmel üstü çok güzel olmuş,Cenabı allah başarılarınızın devamını nasip etsin selamlar ...
zafer yıldız
Başarılarınızın devamını dilerim... ...
bager çakmak
sayın hocam; yazılarınızı elimden geldiğince takip ediyorum.Türkiyeniin demokratik gelişimine yazılarınızla oldukça büyük katkılar sağlıy...
hessam
merheba vahit bey ben iranda yasiorum ve tehran uni da hukuk okhiyorum sizi taniyorum ve chok chok seviyorum bana email send edin.ben sizi...
Dr. Özcan Güngör
Degerli Hocam, Sizinle tanışmış olmaktan son derece mutlu oldum.ABD'de bu kadar kısa surede güzel ilişkiler kurmak ve geliştirmek de her hu...
yurtsever tamtekin
hocam umarım iyisinizdir gerçi güzel haberlerinizi alıyoruz her şey gönlünüzce olsun ...
  » Anketler
Ceza Genel Hukuku final sınav yöntemi hangisi olmalı?
konu anlatımı
olay çözümü
boşluk doldurma
doğru yanlış
çoktan seçmeli test
hepsinden karışık
farketmez

Sonuçlari Göster
Geçmiş Anketler
  » Bilgilendirme

Bıçak Hukuk Bürosu Web Sitesi Yenilendi!
15.12.2011 11:26:00

Bıçak Hukuk Bürosu Web Sitesi Yenilendi!

www.bicakhukuk.com

...
Yeni tasarımı ile...
21.02.2008 01:32:00

Yeni tasarımı ile vahitbicak.com yayın hayatına devam etmektedir....

  » İstatistikler
Toplam Üye: 484
Toplam Tıklama: 218,674
Toplam Ziyaretçi: 168,273
Toplam Fotoğraf: 50
Toplam Etkinlik: 2
Toplam Yorum: 17
Deftere Yazilan Mesaj: 87
Toplam Haber Sayisi: 537
Online Üye: 0
Online Ziyaretçi: 1
  » Facebook


VahitBicak.Com Prof. Dr. Vahit BIÇAK 'ın kişisel web sitesidir. Bu web sitesinde yer alan
çalışmaların, yazıların, makalelerin her hakkı saklıdır. Ancak kaynak gösterilerek kullanılabilir.

Her Hakkı Mahfuzdur
© 2008 - vbicak@vahitbicak.com